Logo Facetaria.pl

Logo Facetaria.pl
OFICJALNY BLOG FACETARIA.PL

środa, 28 lipca 2010

Golenie - od czego zacząć i na czym skończyć?


Dziś kolejność i kierunki golenia zalecane przez większość fachowców z profesjonalnych salonów serwujących usługę gładkiego golenia bez podrażnień.


Fachowa i jakże przydatna usługa, na zachodzie popularna i dostępna na co drugim rogu ulicy, u nas po latach powraca do łask i na razie dostępna w niewielu miejscach, głównie w dużych miastach. Miejmy nadzieję, że moda na wygodę znowu stanie się szeroko dostępna, także w naszym kraju.


Właściwie szkoda, że nie uczą tego w szkole w ramach zajęć praktycznych. W końcu to jedna z tych umiejętności, które i tak właściwie każdy Facet musi opanować.


A więc zaczynamy: zawsze startuj z goleniem od policzków i gol zgodnie z kierunkiem jak rośnie Twój zarost. Przy wstępnym goleniu i pierwszych ruchach maszynki w danym miejscu nigdy nie gol od razu pod włos, to najczęstsza przyczyna podrażnień i uciążliwych czerwonych plam na twarzy.


Staraj się golić spokojnymi i pewnymi posunięciami ostrzy po golonej skórze nie dłuższymi niż ok. 2 cm. Nie wykonuj zbyt długich pociągnięć, ostrza zaczynają wówczas golić niedokładnie.


Z każdym ruchem kieruj się coraz niżej w kierunku linii kości żuchwowej.


Po policzkach czas na szyję. Najpierw boki. Zacznij od linii kości żuchwowej i gol odpowiednio prawą stronę przesuwając ostrza maszynki w kierunku prawego barku i lewą stronę w kierunku lewego barku. Nie zapominaj o nie zbyt długich pociągnięciach maszynki - ok. 2 cm.


Zostaje środek bezpośrednio pod podbródkiem. Golisz prosto w dół w kierunku klatki piersiowej.


Teraz sam podbródek. Najwygodniej Ci będzie golić ruchami bardziej w poziomie niż w dół.


Na końcu golisz precyzyjnie, drobnymi pociągnięciami okolice między nosem a górną wargą.


Gotowe. Jednak w sztuce na prawdę gładkiego golenia tuż przy skórze, potrzebne jest jeszcze drugie podejście. Nie darmo pojęcie SZTUKA GOLENIA!


A więc dla super gładkiego efektu, jeszcze raz nakładasz krem (najskuteczniejszy do golenia na mokro, teraz w nowoczesnych formułach), ale jak się upierasz to niech będzie żel czy pianka i robisz drugą rundę.


Teraz zacznij golenie od podstawy szyi w kierunku przeciwległego ucha - czyli jeśli zaczynasz od lewej strony podstawy szyi golisz w kierunku prawego ucha i odwrotnie prawej strony podstawy szyi w kierunku lewego ucha. Brzmi skomplikowanie ale w praktyce ręka sama wędruje we właściwym kierunku.


Teraz policzki golisz jeszcze raz, ale przesuwając maszynkę z dołu do góry, przy drugim podejściu skóra jest już lepiej przygotowana a zarost bardziej zmiękczony do golenia pod włos.


Na koniec okolica nad górną wargą - przy drugim podejściu golisz w poprzek czy jak wolisz w poziomie a nie ruchami w dół jak przy pierwszym, wstępnym podejściu.


Pamiętaj, że ostra żyletka lub ostre wkłady wieloostrzowe to podstawa. Nigdy nie startuj z goleniem z tępymi ostrzami. I nie zapomnij o intensywnie nawilżającym balsamie po goleniu i gotowe!


Tymczasem.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz