Logo Facetaria.pl

Logo Facetaria.pl
OFICJALNY BLOG FACETARIA.PL

środa, 4 sierpnia 2010

Jak dbać o męską skórę twarzy?


O skórę twarzy warto zadbać zawczasu. Nie koniecznie wyłącznie po to aby dobrze wyglądać (ważne dla każdego z nas, ale nie ma powodu aby o tym trąbić ;-). Przede wszystkim dla poczucia komfortu co już otwarcie cenią sobie wszyscy!

Męska skóra w porównaniu ze skórą kobiet jest grubsza, ma większe pory i jest bardziej skłonna do przetłuszczania (wydziela więcej sebum).  Jest to głównie wynik różnic hormonalnych. Kolejną istotną różnicą ze względu na płeć jest podatność męskiej skóry na podrażnienia powodowane codziennym goleniem, które powoduje mikro uszkodzenia skóry i jej nadmierne przesuszenie. Te kluczowe różnice dały początek stworzeniu odrębnych kosmetyków dla męskich potrzeb i wymagań.

Dzięki temu, że skóra mężczyzny jest grubsza, zatrzymuje ona więcej wilgoci co wpływa korzystnie na jej jędrność i napięcie, a tym samym gładkość i większą odporność na powstawanie zmarszczek. Jednak każdy kij ma dwa końce, skóra mężczyzny dłużej opiera się objawom starzenia w postaci zmarszczek ale kiedy zaczynają już one się pojawiać, są one niestety głębsze i wyraźniejsze niż u kobiet. Z kolei goląc się każdorazowo usuwamy 2 warstwy naskórka bezpośrednio zwiększając przesuszenie skóry oraz ekspozycję na zakażenia, czego skutkiem są zaczerwienia i stany zapalne. Nie ma co rwać włosów z głowy (jeśli jeszcze szczęśliwie je posiadamy – kolejny typowy męski problem, ale o tym przy innej okazji) a warto po prostu zapobiegać i wprowadzić do męskiej łazienki, oprócz balsamu czy wody po goleniu, odpowiedni krem lub balsam nawilżający do twarzy, dedykowany męskim potrzebom oczywiście, a przede wszystkim potrzebie nawilżania skóry. Nawilżające kremy do twarzy stosujemy w każdym wieku, im wcześniej tym lepiej. Dobry krem lub balsam kosztuje co najmniej kilkadziesiąt złotych, co nie koniecznie jest dla Faceta kręcącym wydatkiem, ale starcza co najmniej na kilka miesięcy więc nie rujnuje domowego budżetu i można to jakoś przeboleć. Zresztą już po kilku dniach stosowania odczuwając różnicę w napięciu i gładkości skóry naszej twarzy, poczucie komfortu szybko wynagradza nam poniesioną inwestycję. Dla zaawansowanych polecam również stosowanie kremu na noc dla mężczyzn – działają aktywnie podczas snu.

U młodych mężczyzn działanie hormonów zwiększa ilość wydzielanego sebum co w konsekwencji powoduje pojawienie się wągrów bądź stanów zapalnych. Powstają one w momencie kiedy sebum łączy się z martwymi komórkami skóry i zatyka pory. Problem ten dotyczy również mężczyzn w każdym wieku, u których aktywne hormony wydzielają nadmierne ilości sebum czego efektem jest przetłuszczona i błyszcząca skóra twarzy (całościowo lub miejscowo, zazwyczaj w okolicach czoła, nosa i podbródka). I tu na ratunek mamy żele do mycia twarzy (najlepiej z dodatkiem wyciągów roślinnych) oraz tonik do przemywania twarzy dla mężczyzn oczywście. Po prostu regularnie usuwamy nadmierne ilości sebum (tłustej powłoki na skórze twarzy) a następnie stosujemy krem lub balsam nawilżający. Jeśli tylko umyjemy twarz i przemyjemy tonikiem a nie zastosujemy „nawilżacza”, skóra zacznie przetłuszczać się znacznie szybciej niż w sytuacji kiedy zastosujemy krem lub balsam. Kto nie wierzy niech sprawdzi sam na sobie.

Wyciągi roślinne, cenne składniki kosmetyków dla mężczyzn: Oczar Wirgiński, Wyciąg z Zielonej Herbaty, Olejek Drzewa Herbacianego, Aloes, Rokitnik, Rozmaryn, olejek Jojoba, Gingseng, Rumianek, Mięta, Czarny Bez, Brzoza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz