Logo Facetaria.pl

Logo Facetaria.pl
OFICJALNY BLOG FACETARIA.PL

wtorek, 10 sierpnia 2010

Zamiast tradycyjnego żelu do włosów ...


Do niedawna żel do włosów i wosk królowały nie podzielnie i były jedynymi powszechnie dostępnymi produktami pomagającymi mężczyźnie zapanować nad fryzurą. Dzisiaj oferta jest znacznie szersza, a co najważniejsze nowoczesne produkty do męskiej stylizacji fryzur są lżejsze od tradycyjnego żelu, nie obciążają, nie przetłuszczają i nie sklejają włosów na sztywno. 

Decydując się na zakup warto przyjrzeć się i wypróbować nowoczesne produkty do stylizacji z dodatkiem pszczelego wosku i naturalnych wyciągów roślin i ziół, które dodatkowo działają nawilżająco, odżywczo i wzmacniająco na włosy.

3 zamienniki tradycyjnego żelu do włosów, które najlepiej sprawdzają się w męskiej stylizacji na co dzień:

GLINKA MODELUJĄCA - z angielskiego CLAY

WŁÓKNISTA PASTA MODELUJĄCA - z angielskiego MUSCLE FIBRE PASTE

NABŁYSZCZAJĄCA POMADA MODELUJĄCA - z angielskiego POMADE 


Dla kogo GLINKA MODELUJĄCA?

Lekka konsystencja glinki zapewnia łatwość nakładania na włosy. Glinka daje bardzo elastyczne wzmocnienie włosom, nie usztywnia ich a jednocześnie formuje w pożądaną fryzurę, zwłaszcza bardziej swobodną. Glinka nie obciąża włosów, utrzymuje fryzurę nawet podczas intensywnego ruchu czy uprawiania sportów. Skutecznie zastępuje tradycyjny żel, który często zbyt mocno sklejał i usztywniał włosy. Zapewnia długotrwałe, elastyczne utrwalenie fryzury, nie spływa wraz z potem podczas aktywnego wysiłku, a jednocześnie łatwo zmywa się podczas mycia włosów szamponem. Glinka zapewnia efekt matujący.

My polecamy: Glinkę Modelującą CLAY men-u.

Dla kogo WŁÓKNISTA PASTA MODELUJĄCA?

Pasta wygładza i zmiękcza włosy, dając efekt zwiększenia ich objętości. Rozcierając przez chwilę opuszkami palców niewielką ilość pasty zauważysz wiążące się pasemka włókien, które w ten sam sposób wiążą się ze strukturą włosa, zapewniając zwiększenie ich objętości bez nadmiernego obciążania i sklejania. Pasta daje mocniejsze utrwalenie od Glinki i dlatego doskonale sprawdza się przy włosach trudnych do okiełznania, szybko i skutecznie pozwala nad nimi zapanować i uformować w pożądaną fryzurę - zarówno uporządkowaną jak i z efektem lekkiego potargania. W czasie zapuszczania włosów z krótkich na dłuższą fryzurę pasta pomaga zapanować nad niesfornymi odstającymi końcówkami. Włóknista struktura pasty zapewnia lekkość i szybkość w nakładaniu (rozcierasz odrobinę w dłoniach i formujesz palcami fryzurę), szybkie wiązanie się ze strukturą włosa, usztywniając je bez sklejania oraz łatwość zmywania podczas mycia włosów szamponem. Włóknista pasta daje podobnie jak Glinka efekt matujący.

My polecamy: Włóknistą Pastę Modelującą MUSCLE FIBRE PASTE men-u.

Dla kogo NABŁYSZCZAJĄCA POMADA MODELUJĄCA?

Pomada nadaje włosom efekt połysku. Pomada zapewnia najmocniejszy efekt utrwalenia fryzury jednakże nawet ona nie skleja i nie obciąża nadmiernie włosów w przeciwieństwie do tradycyjnego żelu. Mimo, iż nadaje włosom tekstury nadal pozostają one elastyczne i przyjemnie miękkie w dotyku. Mocniej utrwalając pomada sprawdza się przy układaniu fryzur dłuższych, w sytuacjach kiedy nie mamy czasu na wizytę u fryzjera a odrastające włosy wymykają nam się po umyciu spod kontroli a także świetnie wspomaga rozprostowywanie włosów kręconych i formowanie w pożądaną fryzurę. Niewielką ilość pomady rozcieramy w dłoniach i formujemy włosy w swoim stylu. Pomada również łatwo zmywa się podczas mycia włosów szamponem.

Wszystkie 3 produkty pomagają w kilku ruchach dłońmi nad zapanowaniem nad fryzurą co ma szczególne znaczenie rano kiedy większość z nas zawsze jest w pośpiechu.

My polecamy: Nabłyszczającą Pomadę CREATE & SHAPE men-u.

Warto wypróbować!


2 komentarze:

  1. Polecam pomady do włosów DAX: http://www.flora-cosmetics.net/dax

    OdpowiedzUsuń
  2. Polecam pomady do włosów DAX: http://www.flora-cosmetics.net/dax

    OdpowiedzUsuń