Logo Facetaria.pl

Logo Facetaria.pl
OFICJALNY BLOG FACETARIA.PL

środa, 23 marca 2011

Maszynki do golenia MERKUR SOLINGEN


Golenie maszynką klasyczną na żyletki to niezaprzeczalnie najekonomiczniejszy sposób ze względu na niski koszt żyletek. Z tej przyczyny, golenie tradycyjne przy pomocy klasycznej maszynki żyletkowej przeżywa swoisty renesans niemal na całym świecie. Wobec niskiego kosztu materiału eksploatacyjnego jakim jest żyletka, możemy pozwolić sobie na zakup droższej, a nawet luksusowej maszynki, która w przypadku maszynek żyletkowych ze stali nierdzewnej będzie służyła nam latami jeśli nie na całe życie, jak to ma miejsce w przypadku jednej z najlepiej sprzedających się marek akcesoriów do golenia tradycyjnego na całym świecie – MERKUR SOLINGEN z Niemiec.
Merkur to maszynki wykonywane w fabryce w Solingen w Niemczech, gdzie każda pojedyncza sztuka podlega ręcznemu wykończeniu i ostatecznej ocenie jakości przed zapakowaniem do pudełka. Wiele innych firm, w tym również z Solingen dla obniżenia kosztów (często niestety kosztem jakości) zleca produkcję w Chinach lub innych krajach azjatyckich, w przypadku produktów marki Merkur można mieć 100% pewności o wykonaniu w fabryce w Niemczech oraz zastosowaniu najlepszej stali do produkcji swoich wyrobów. Dlatego też Merkur Solingen należy do marek tzw. High End czyli luksusowych produktów z górnej półki. Maszynki są tak zaprojektowane i wykonane, że nie ma się w nich co zepsuć czy uszkodzić – przy normalnej, codziennej eksploatacji zgodnej ze sztuką golenia. Jedyne o czym należy pamiętać to dokładne spłukanie maszynki i ostrza po każdym goleniu aby nie zostały na niej resztki kremu, piany, czy zarostu. Jednakże ten zabieg i tak każdorazowo wykonujemy przede wszystkim ze względów higienicznych.
Maszynka na żyletki usunie podczas golenia nawet najdrobniejsze i najciemniejsze włoski zarostu. Szczególnie przydatna jest przy skórze skłonnej do podrażnień oraz przy gęstym i twardym zaroście. Praktycy sztuki golenia tradycyjnego na mokro potwierdzą, iż w tych przypadkach równie gładkiego i bezbolesnego efektu golenia nie osiągnie się żadną maszynką elektryczną.
Jednakże kluczem do sukcesu czyli gładkiego golenia tuż przy skórze bez podrażnień jest dokładne zmiękczenie zarostu przed goleniem. Tu najlepiej sprawdzą się dobrej jakości (nie zawsze znaczy najdroższe) kremy lub mydło do golenia (nie pianki czy żele nawet znanych producentów) oraz w przypadku twardego zarostu olejek zmiękczający zarost.
Bezwzględna zasada nr 2 to regularne wymienianie żyletek kiedy tylko poczujemy, że żyletka nie goli już optymalnie. Żyletka jest wystarczająco tanim a jednocześnie perfekcyjnie ostrym materiałem eksploatacyjnym i naprawdę nie należy przedłużać jej żywotności ponad miarę. Golimy tą samą żyletką dotąd dopóki czujemy, że goli równie gładko jak za pierwszym razem.

Jak zatem dobrać maszynkę na żyletki?

Maszynki do golenia na żyletki czyli golenia tradycyjnego różnią się między sobą wagą, długością i grubością rączki. Wybór maszynki lżejszej czy cięższej jest wyłącznie kwestią własnych preferencji. Podobnie rzecz ma się z piórem czy długopisem, jednym pisze się wygodniej i precyzyjniej modelem grubszym i cięższym a innym wygodniej leży w dłoni model lżejszy i cieńszy. Mężczyźni o dużych, masywnych dłoniach chętniej sięgają po modele cięższe choć też nie jest to wszechobecną regułą. Wielu mężczyzn wybiera modele maszynki do golenia na żyletki z tzw. wydłużoną rączką , zwłaszcza przy dłoni raczej szczupłej i z dłuższymi palcami. Przeważająca większość korzysta z klasycznych maszynek do golenia na żyletki standardowej długości rączki.
Innowacją godną polecenia są maszynki do golenia na żyletki z regulacją wysuwu ostrza np. Merkur Vision, Futur lub Progress gdzie przekręcając uchwyt maszynki w skali od 1 do 5 lub 6 uzyskujemy ułatwienie przy nauce golenia i ochronę przed skaleczeniami a dla wprawnych praktyków regulacja jest szczególnie przydatna przy goleniu zarostu dłuższego niż jednodniowy.
Dla koneserów i praktyków sztuki golenia na mokro producent maszynek Merkur Solingen stworzył bardzo wygodny i praktyczny, innowacyjny model z głowicą z asymetrycznym grzebieniem, który ułatwia golenie pod kątem i przy konturach oraz podgalanie miejsc pod nosem, podbródkiem, wszędzie gdzie ustawiamy maszynkę pod różnymi kątami. Głowica jest tak wyprofilowana, że bez luzowania śruby można z łatwością operować maszynką pod najróżniejszymi kątami nachylenia.
Jeszcze jedno rozróżnienie wśród różnych modeli maszynek na żyletki to krótka lub długa śruba mocująca. Długa śruba występuje w maszynkach 2 elementowych. Krótka śruba występuje w maszynkach 3 elementowych.
Maszynki z długą śrubą przydadzą się mężczyznom luzującym uchwyt i mocowanie żyletki aby zwiększyć kąt nachylenia ostrza co ułatwia golenie w miejscach konturów oraz podcinanie baczków czy stylizację bródki. Przy powrocie do normalnego golenia śruba jest znów jednym ruchem dokręcana na sztywno.
Maszynki do golenia na żyletki Merkur Solingen słyną na całym świecie z precyzji wykonania i wyjątkowej wytrzymałości dlatego też przy zakupie maszynki niejednokrotnie podejmujemy decyzję na długie lata. Warto więc dokładnie przyjrzeć się nie tylko parametrom technicznym ale i wyglądowi aby codziennie sięgać po maszynkę z przyjemnością i traktować poranne golenie jak rytuał dający pozytywną energię na pozostałą cześć dnia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz