Logo Facetaria.pl

Logo Facetaria.pl
OFICJALNY BLOG FACETARIA.PL

poniedziałek, 1 sierpnia 2011

Pędzle do golenia. ELEGANCKIE AKCESORIA KOSMETYCZNE. DLA MĘŻCZYZN.

Golenie a właściwie przygotowanie zarostu do golenia przy użyciu pędzla do golenia nigdy nie wychodzi z mody. Były krótkie lata zachwytu żelami i piankami do golenia jednakże mężczyźni szybko przekonali się i nadaj przekują, że pianki i żele działają szybko ale nieskutecznie, to znaczy nie zmiękczają zarostu tak dobrze i optymalnie jak krem do golenia czy tradycyjne mydło do golenia. Niewystarczająco zmiękczony zarost goli się trudniej, opiera ostrzom maszynki a skóra jest przez to bardziej narażona na podrażnienia i nieprzyjemne zaczerwienienia. Nic nie zmiękcza zarostu skuteczniej niż mydło lub krem do golenia (przy bardzo twardym zaroście poprzedzone Olejkiem zmiękczającym zarost przed goleniem) a te 2 męskie kosmetyki najwygodniej i najestetyczniej nakłada się właśnie pędzlem do golenia. Dobry pędzel do golenia plus sprawdzone męskie kosmetyki do golenia zapewnią zdrowy wygląd skóry, pędzel do golenia dodatkowo daje skórze ujędrniający masaż sprzyjający spowalnianiu efektów jej naturalnego starzenia.


W wielkim powrocie pędzli do golenia do męskiej zarówno tradycyjnej jak i nowoczesnej łazienki pomogli światowi liderzy w ich produkcji z tradycjami, którzy postawili na nowoczesne formy i projekty XXI wieku, gdzie szczególną uwagę chcemy zwrócić na niemiecką markę Muhle Shaving oraz włoską Omegę, ta ostatnia słynie z gęstości włosia osadzanego w pierścieniu pędzla. Liderzy rynku pędzli do golenia zaspokajają niemal wszystkie gusta i wymagania oferując szeroki wachlarz modeli od tych najbardziej klasycznych (Muhle SOPHIST, PURIST) po bardzo nowoczesne wzory (Muhle STYLO, KOSMO) doceniane przez mężczyzn młodego i średniego pokolenia.


Dobry pędzel będzie służył mężczyźnie latami pod bezwzględnym warunkiem spełnienia 2 wymogów:
1. Zawsze należy bardzo dokładnie spłukać kosmetyk do golenia a właściwie jego pozostałości z pędzla po goleniu. Pozostałości piany niszczą włosie jeśli pozostawione na kilka godzin i dłużej na włosiu uszkadzając stopniowo jego naturalną strukturę.
2. Zawsze należy odwieszać pędzel włosiem w dół na stojaku/ociekaczu – ta pozycja zapewnia włosiu optymalne warunki do schnięcia a to sprzyja zachowaniu sprężystości włosia.
Rodzaje włosia wykorzystywanego do produkcji pędzli:
WŁOSIE BORSUKA (BADGER HAIR, DACHSHAAR, TASSO)
WŁOSIE DZIKA (PURE BRISTLE, REINE BORSTE, PURA SETOLA)
WŁOSIE SYNTETYCZNE
Więcej o rodzajach włosiach i różnicach między nimi w kolejnym naszym poście.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz