Logo Facetaria.pl

Logo Facetaria.pl
OFICJALNY BLOG FACETARIA.PL

wtorek, 2 sierpnia 2011

Silver Tip Badger (Silver Top) Pędzel do golenia o królewskim włosiu! Eleganckie akcesoria kosmetyczne.

Włosie borsuka (badger hair) uznawane jest za najlepszy materiał do wytwarzania pędzli do golenia ze względu na jego łagodne i nie alergiczne działanie na skórę człowieka, dużą sprężystość i trwałość. Pędzel go golenia z luksusowej kategorii SilverTip (czasem nazywany Silver Top lub z niemieckiego Silberspitz) co oznacza Srebrne Koniuszki włosia to niekwestionowany król wśród mężczyzn preferujących włosie wyjątkowo miękkie i sprężyste zarazem w kontakcie ze skórą.


SilverTip to koniuszki włosia o naturalnym zakończeniu, nie podcinane mechanicznie w przeciwieństwie do pozostałych kategorii pędzli do golenia z naturalnej szczeciny borsuka.

Pędzle klasy SilverTip powstają z ręcznie wyselekcjonowanego i co bardzo ważne ręcznie formowanego włosia pochodzącego z wąskiego pasa okolicy grzbietu Borsuka Srebrzystego.

Ręczne wykończenie każdego pędzla kategorii SilverTip oznacza, że w procesie jego wytwarzania wszystkie włoski (może ich być nawet do 20.000 sztuk) są ręcznie selekcjonowane i dobierane długością a następnie układane tak aby ich końcówki tworzyły zaokrągloną główkę, która nie jest już podcinana i formowana mechanicznie.
Naturalnie zakończone, niepodcinane srebrzyste końcówki włosia zapewniają podczas golenia wyjątkową miękkość i sprężystość i stanowią o najwyższej jakości pędzla kategorii SilverTip.
Pędzle SilverTip doskonale znane są koneserom, a dla niewtajemniczonych dodatkową cechą charakterystyczną, dzięki której łatwo rozpoznać na półce pędzel tej klasy jest charakterystyczna ciemna obręcz na włosiu. Ciemny naturalny pas włosia dzieli je na dwie jasne części: u spodu i jasno srebrzystą w górnej części.
SilverTip potrafi wiernie służyć swojemu właścicielowi nawet do 20 lat - należy tylko pamiętać o dbaniu o jego czystość i odwieszaniu po użyciu na stojaku włosiem w dół.SPOSÓB UŻYCIA: Przed użyciem pędzla po raz pierwszy umyj go dokładnie mydłem i wodą, a następnie spłucz obficie.

Kiedy jesteś gotowy na golenie zamocz włosie pędzla w czystej, ciepłej wodzie a następnie strzepnij nadmiar wody, tak aby nie ociekała po uchwycie pędzla. Nałóż krem do golenia na pędzel lub bezpośrednio dłonią na twarz i kolistymi ruchami rozprowadzaj krem pędzlem po zaroście twarzy i szyi, stopniowo uzyskując pożądaną, obfitą pianę. (Z nowym pędzlem możesz na początku potrzebować więcej kremu niż zazwyczaj). Po użyciu każdorazowo spłucz pędzel bardzo dokładnie czystą wodą, nigdy go nie gotuj ani nie pozostawiaj w wodzie.

ISTOTNE INFORMACJE DODATKOWE: Nie zostawiaj nigdy pędzla z pianą po użyciu. Spłucz wodą po każdym użyciu i wówczas odstaw do wyschnięcia. Pozostawiona piana może niszczyć włosie. Podczas użytkowania pędzla pojedyncze włosia mogą na skutek tarcia wypaść z pierścienia, jest to normalne zjawisko i nie doprowadzi do nadmiernego przerzedzenia włosia, pędzel jest wystarczająco gęsty. Nie używaj środków chemicznych do czyszczenia pędzla. Idealnie trzymaj pędzel na stojaku włosiem w dół.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz